Líbí se vám dřevěné sošky zvířátek, která jsou často k vidění na zahrádkách? Pokud si i vy chcete vytvořit svoje vlastní sošky, aby se usadily i ve vaší zahradě, postačí vám různě silné špalky dřeva, které mají hladkou i hrubou kůru. Potom už použijte svoji bohatou fantazii a můžete začít tvořit. Jestliže mají vaše sošky zvířátek přežít na zahradě několik sezón, je dobré nejprve povrch sošek opatřit bezbarvou impregnací, například přípravkem na impregnaci krovů. Hotové sošky zvířátek potom v zahradě postavíme nejlépe na placatý kámen, nízkou zídku, anebo dřevěný sloupek, aby soška odspodu nenavlhla.
Začneme tvořit
Na výrobu sošky zvířátka si připravíme:
· Různě veliká polena.
· Větve z různých stromů o různé síle.
· Slabé větvičky stromů.
· Praporovou tyčku.
· Vruty a hřebíky.
· Venkovní Balakryl v bílé a černé barvě.
· Přímočarou pilu.
· Vrtačku.
· Sekeru a kladivo.
· Tavnou pistoli.
· Metr a tužku.
Zajíček
Tělo na zajíčka zvolíme z kmínku o průměru okolo dvaceti centimetrů. Ideálně se hodí barevnější dřevo, které pochází z ovocného stromu.
· Ovál hlavy zajíčka vytvoříte šikmým seříznutím kmínku.
· Uši vytvoříte tak, že uříznete ze slabšího kmínku hodně šikmý plát. Čím bude řez kmínku šikmější, tím budou uši zajíce delší.
· Vzniklé uši upevníte k hlavě zajíčka pomocí vrutů, anebo hřebíků.
· Nohy zajíce utvoříte z větví, které přiříznete podle potřeby. Nohy zajíce potom s tělem spojíte vruty, nebo přilepíte lepidlem.
· Oči, čumáček, zuby a vousy zajíce nakonec namalujete akrylovou barvou na seříznutý špalek.
Ježek
Na tělo ježka budete potřebovat polínko o průměru okolo dvaceti centimetrů. Čumák ježka zašpičatíte například řetězovou pilou. Na konec čumáku upevníte vrutem knoflík. Celé tělo ježka potom vyhlaďte smirkovým papírem. Nožky ježka vyrobíte ze čtyř slabších polínek. Namísto bodlin ježka do tělíčka napícháte malé borové šišky. Je třeba však vybírat co nejtvrdší.