Postavit betonový plot by měl raději odborník


Někteří lidé se nadchnou jistou myšlenkou a jdou si za ní hlava nehlava. Jedním z takových příkladů může být i betonový plot v Ostravě Montáž MPC. Tato technologie disponuje řadou předností, a lze ji právem považovat za revoluční řešení, které silně svou konkurenceschopností válcuje cihlové či kamenné zdivo, jenže mince má i svůj rub, a o tom bychom zde chtěli pohovořit.

Betonový plot vypadá zajímavě, dobře chrání soukromí a nezabírá mnoho místa na pozemku, vykazuje velmi dlouhou životnost a je cenově dostupný a levnější, než zeď z cihel, a tak se zdá, že nic nebrání v tom, nakoupit materiál a pustit se do výstavby. A v této chvíli začíná sled problémů.

betonový plot

Kdo vám vykope otvory pro sloupky – každý betonový sloupek musí být zabetonován do hloubky alespoň osmdesáti centimetrů, a tuto míru nelze ošidit. A když těch sloupků betonujete sedmdesát, bude to pro jednotlivce docela záběr. Bez mechanizace na tom můžete doslova nechat ruce.

Sloupky musíte přesně vyměřit a usadit – jinak se vám rozjedou rozteče drážek a už do nich nevsadíte ploché panely. Někdy stačí i drobný náklon mimo vodováhu, a malér je na světě.

cihlová zeď

Panely do drážek nevsadíte ručně – na obrázku nebo na videu vypadá montáž betonového plotu jednoduše, protože mají stavbaři k dispozici mobilní jeřáb, nebo alespoň kladkostroj – zvedák. Tato technika ale není k dispozici zadarmo a pro amatéra je to další finanční zátěž. Bez mechanizace desky sotva uzvednete, natož abyste je zvedali jednu po druhé až nad hlavu.

Manipulace s materiálem je bez mechanizace nemožná – mechanizaci budete potřebovat nejen k výstavbě jednotlivých polí mezi sloupky, ale i pro složení materiálu z nákladního auta. Ten bude ukotvený na paletách a bude k vykládce zapotřebí vysokozdvižný vozík. Takže opět další investice navíc a důvod k tomu, požádat odborníky o montáž plotu na klíč.