V nabídce úvěrových produktů patří bezesporu hypoteční úvěry mezi ty nejoblíbenější a nejvíce využívané. Podle některých statistik dokonce více než 40% uzavřených úvěrů v bankovním i nebankovním sektoru tvoří právě hypotéky. Se stále se zvyšující inflací a s ní narůstající úrokovou sazbou však začíná být výhodnost těchto úvěrových produktů na pováženou. Skutečně se vyplatí v současnosti přemýšlet o vlastním bydlení, když se stává pro běžné smrtelníky v podstatě nedosažitelným snem?
Stěžejní podmínky bank při schvalování úvěrů
To, že u bank je zapotřebí splnit zákonem dané podmínky pro schválení úvěrových produktů, je vcelku zřejmé. Většina z nich si krom těchto podmínek stanovuje i své vlastní. Pro některé žadatele tak může být žádost o úvěr skutečně nesplnitelným luxusem.
Rozhodující při schvalování úvěrů je tzv. bilance žadatele. Ta zahrnuje mimo jiné jeho výši příjmů, prověření v registru dlužníků, či další finanční závazky žadatele. Je proto důležité počítat i s delším schvalovacím procesem ze strany banky, který v některých případech může trvat i měsíc. Pokud banka nenajde překážku, pro kterou by nemohl být úvěr schválen, samotné převedení peněz je už je formalita. Jenže co když je žádost o hypoteční úvěr nakonec bankou zamítnuta?
Jak se k hypotékám staví nebankovní společnosti?
Nebankovní společnosti jsou známé díky svých spotřebitelským úvěrům, které je možné získat až překvapivě snadno. Jak je tomu ale v případě hypotečních úvěrů? Nebankovní společnosti nemají pravomoc nabízet klasickou hypotéku na bydlení, přesto v nabídce najdete tzv. americkou hypotéku.
Americká hypotéka bez dokládání příjmů https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ jak už z názvu vyplývá, je produkt, kde žadatel nemusí dokládat společnosti výši svých příjmů. Této možnosti tak mohou využít tací žadatelé, kterým banka odmítla půjčit právě kvůli nízkému příjmu.