Kuchyně může mít v obytném prostoru zvláštní postavení. Lze ji totiž vnímat nejen jako pracoviště, ale i prostředí pro posezení s vašimi přáteli. Zvete-li si do bytu návštěvu, můžete společně v kuchyni klábosit na rozličná témata a třeba i naplánovat společnou dovolenou. Rozložíte pohodlně na pracovní desku velkou papírovou mapu a budete se v ní lépe orientovat, než kdyby ležela na psacím stole. Současně s tím tu budete popíjet váš oblíbený drink, třeba pomerančový džus z čerstvého ovoce, a přikusovat ovocný rybízový koláč. Kuchyni lze také využít jako ideální prostor pro vaše rande s dívkou, se kterou se znáte teprve krátce, a poprvé si ji zvete k sobě do bytu.
Vtáhnout jí hned napoprvé do obýváku na sedačku, nebo dokonce do ložnice může vyznívat tak, že očekáváte, že se bude schylovat k erotice, ovšem budete-li se pohybovat v kuchyni, vznikne tím zcela odlišná situace. Tu ještě umocníte tím, že navrhnete, abyste společně vytvořili něco dobrého k snědku. Vyprostíte ze zásuvky starou papírovou kuchařku, navléknete na sebe kuchyňskou zástěru, uvážete jí i kolem pasu vaší přítelkyně a můžete začít. Samozřejmě byste měli mít doma alespoň základní suroviny, s nimiž lze vytvářet vhodný pokrm, případně si pro ně zaskočíte do blízkého obchodu nebo si je necháte dovézt potravinovým e-shopem, bydlíte-li například v Praze nebo v jiné vhodné lokalitě.
Vaše druhé rande v kuchyni získá zajímavější ráz, půjde-li o moderní kuchyni do paneláku, kterou vám zhotoví na míru kuchyňské studio. V takovémto pracovišti se vám bude tvořit s radostí a elánem a vaše přítelkyně pak možná také usoudí, že láska prochází nejen žaludkem, ale i vašimi pažemi a hlavou, s nimiž vytváříte originální pokrm společnými silami. Mimochodem, právě tvořivá činnost je tím spojovacím mostem mezi dvěma lidmi, kteří se milují a chtějí se jeden o druhém něco dozvědět a lépe se poznat. Aneb, jak to bylo řečeno ve filmu Svatební cesta do Jiljí, „nejlépe poznáš druhého člověka, když s ním cestuješ“.