Uzavíratelné sáčky mají lidé v domácnostech pro nejrůznější účely, mimo jiné i pro ukládání drobných semen rostlin. Může jít o sazenice na záhon, do skalky či do truhlíků, o trvanlivé potraviny, např. zrnka ječmene, luštěniny nebo ořechy, ale i o semínka na klíčení.
Nakličujete semínka? Využijte opět uzavíratelné sáčky
Klíčení semen se dnes stalo velkým hitem, protože máte k dispozici doslova z první ruky vypěstované zdravé superpotraviny, nabité vitamíny, stopovými prvky, minerály a živými enzymy, a co je velkým plus, je možnost semena dlouhodobě skladovat doma. Jednoduše nakoupíte více druhů a větší množství semen pro klíčení třeba na celý rok, případně využijete i množstevní slevu či slevu na dopravu, a doma vždy podle potřeby „hrábnete“ do nádoby, vylovíte hrst semen a uložíte do nádoby na klíčení.
Těmi „nádobami“ se mohou stát zipové sáčky. Vyskládáte je vyplněná semínky vedle sebe, popíšete je či polepíte papírovými samolepicími štítky, abyste měli přehled, co se v jakém sáčku nachází, a pak už se jen těšíte z této nevšední vášně. Do sáčků nepronikne žádný prach, žádná voda, nadměrná vlhkost a neudrží se v nich ani plísně, pokud sáček šikovně uzavřete. https://www.novinky.cz/domaci/456504-nesystemovy-tak-uzavrete-obchody-o-vsech-svatcich-odrazi-kritiku-zakona-sefka-odboru.html Můžete to udělat třeba tak, že jej před uzavřením vložíte do nádoby s vodou a postupně jej budete ponořovat, až se většina vzduchové hmoty díky tlaku vody ze sáčku vytěsní.
A jaké jsou další výhody sáčků na zip? Zejména to, že se jedná o univerzální záležitost pro ukládání jakýchkoli předmětů, jako jsou kancelářské potřeby, šroubky, hračky, stavební materiál (sypké, polotekuté i tekuté hmoty), krmiva pro zvířata a mnoho dalších. Polyetylen pro výrobu sáčků vykazuje velmi dlouhou životnost, odolává povětrnostním vlivům, nevadí mu silný mráz ani letní tropické teploty a mnohdy ani UV záření. Zároveň jde o velmi levné řešení, dostupné v širokém sortimentu velikostí a tloušťky plastové fólie.